Галоўная Skip Navigation Links

Кантактная  інфармацыя

Адрас:  вул. Народная, 27а
Тэлефон:

Для выпраўлення парушэнняў вуснай і пісьмовай мовы ў нашай школе працуе пункт карэкцыйна-педагагічнай дапамогі.

Пункт карэкцыйна-педагагічнай дапамогі ДУА «Сярэдняя школа №82 г. Мінска» размешчаны ў 37 кабінеце.

Заняткі праводзіць настаўнік-дэфектолаг I кваліфікацыйнай катэгорыі Лазюк Таццяна Сяргееўна.

Мэта дзейнасці ПКПП: аказанне карэкцыйна-педагагічнай дапамогі навучэнцам, якія асвойваюць змест адукацыйнай праграмы агульнай сярэдняй адукацыі і якія маюць устойлівыя або часовыя цяжкасці ў іх засваенні.

Напрамкі работы:

• дыягнастычнае;
  • карэкцыйна-якое развівае;
  • кансультатыўнае;
  • сацыяльна-педагагічнае;
  • метадычнае;
  • інфармацыйна-аналітычнае.

На падставе пастановы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 25 ліпеня 2011 г. №131 "Аб зацвярджэнні Палажэння аб пункце карэкцыйна-педагагічнай дапамогі (ПКПП)" на карэкцыйныя заняткі ў ПКПП школы (заняткі з дэфектолагам) залічваюцца навучэнцы 1 - 4 класаў, якія прайшлі психолого- медыка-педагагічную камісію ў Цэнтры карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі (пу і Р) і якія маюць заключэнне пу і Р.

ПКПП аказвае дапамогу дзецям:

• з цяжкасцямі ў навучанні;
  • з парушэннем разумовага развіцця;
  • з парушэннямі вуснай і пісьмовай мовы;
  • з парушэннем фанематычнага слыху;
  • з парушэннем звукопроизношения.

Рэкамендацыі