Галоўная Skip Navigation Links

Адрас:  вул. Народная, 27а
Тэлефон:

Аб стварэнні школы

Мінскі гарадскі камітэт КПБ і Выканкам Мінскага гарадскога Савета дэпутатаў працоўных ў 1960 годзе прынялі Пастанова аб будаўніцтве новых школ у Мінску, у тым ліку ў раёне вуліц Народнай, Я. Райніса, Васняцова. Сярэдні школа №82 у Заводскім раёне г. Мінска была адкрыта 8 жніўня 1962 і прыняла першых учящихся да новага 1962/1963 навучальнага года.

У першыя пяць гадоў пасля адкрыцця ў школе навучалася каля 1,7 тысяч навучэнцаў. Педагагічны склад складаў 26 настаўнікаў, з іх жанчын - 25.

З агульнай колькасці работнікаў мела стаж педагагічнай працы:

Стаж працы

Колькасць настаўнікаў

менш за 5 гадоў

ад 5 да 10

ад 10 да 25 гадоў

ад 25 и больш

На 1963/1964 навучальны год у школе пачалі выкладаць французскую мову.

У цяперашні час у ДУА "Сярэдняя школа № 82 г.Мінска" навучаюцца 520 чалавек. Выкладанне прадметаў вядзецца на рускай мове. У школе вывучаюцца тры замежныя мовы - французская, англійская, нямецкая.

Настаўнікі нашай школы ўжываюць новыя сучасныя метады навучання, інфармацыйныя тэхналогіі. Да кожнага вучню педагогі ўжываюць індывідуальны падыход.